VIDEO | O nouă înfrângere pentru Kayserispor, după o gravă eroare a lui Săpunaru

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 28 aprilie 2018, ora 15:59,
Sumudica
Sumudica

Moment dificil pentru Marius Șumudică în Turcia! Kayserispor a pierdut pe teren propriu cu Alanyaspor, scor 1-2, în etapa a 31-a din campionat, iar internaționalul român Cristi Săpunaru a comis un penalty și a fost eliminat.

Într-o partidă echilibrată, Efecan Karaca a deschis scorul în minutul 46 pentru Alanyaspor, iar Fernando Boldrin, venit de la FCSB, a egalat în minutul 77 pentru Kayserispor.

Momentul decisiv al meciului s-a petrecut în minutul 85, când Săpunaru l-a faultat în careu pe un atacant al oaspeților. Fundașul român a primit imediat al doilea cartonaș galben, iar Douglas a transformat penalty-ul.

Silviu Lung Jr. s-a aflat în poarta lui Kayserispor, iar William de Amorim, transferat de la FCSB, a fost integralist pentru formația lui Marius Șumudică.

Kayserispor a ajuns la cinci înfrângeri în ultimele șase meciuri și ocupă locul 8 în clasament, cu 44 de puncte. Alanyaspor a scăpat temporar din zona retrogradării și se află pe poziția a 12-a, cu 35 de puncte.

Kayserisporcristi săpunarusăpunarucampionatalanyaspormarius șumudicăsumudicaturciaboldrininfrangere