VIDEO | O nouă înfrângere pentru echipa lui Marius Șumudică în campionat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 15 mai 2018, ora 08:41,
sumudica
sumudica

Kayserispor a pierdut meciul de pe teren propriu cu Akhisar Belediye, scor 1-2, în etapa a 33-a din campionatul Turciei. Echipa antrenată de către Marius Șumudică a ajuns la patru înfrângeri consecutive.

Atacantul ucrainean Evgen Seleznev a deschis scorul în minutul 69, după un șut printre picioarele portarului Silviu Lung Jr. Oaspeții și-au dublat avantajul în minutul 73, când Soner Aydogdu a împins mingea în poarta goală, în urma unui contraatac perfect. Artem Kravets a stabilit scorul final în minutul 79, cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Kayserispor a jucat foarte slab și a expediat un singur șut pe poarta adversă.

Cristian Săpunaru a fost integralist pentru Kayseri și a jucat pe poziția de mijlocaș defensiv.

A fost cea de-a patra înfrângere consecutivă pentru echipa lui Marius Șumudică. Kayserispor a reușit doar două victorii în ultimele zece partide de campionat.

Cu o etapă înainte de finalul campionatului, echipa antrenată de către Marius Șumudică se află la jumătatea clasamentului, în condițiile în care acum câteva luni se afla în zona pozițiilor de Europa League.

În ultima rundă, Kayserispor va juca în deplasare cu Yeni Malatyaspor.