VIDEO | O divizionară secundă face senzație în Cupa Spaniei! Și Villarreal i-a căzut victimă aseară

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 06 februarie 2020, ora 08:53,
mirandes
mirandes

Mirandes s-a calificat în semifinalele competiției după ce a trecut de „Submarinul galben”, scor 4-2.

A fost a treia echipă din La Liga eliminată de Mirandes în acest sezon al Cupei Spaniei. Celta Vigo și Sevilla fuseseră deja scoase din competiție, iar acum a venit rândul lui Villarreal.

Echipa aflată pe locul 11 în Segunda Division a dat lovitura după ce a fost egalată în două rânduri de adversara ei din sferturile de finală. Este pentru a doua oară când micuța formație din Castilla ajunge în semifinalele Cupei Spaniei după ce în sezonul 2011-2012 a bifat aceeași performanță.

A fost a doua mare surpriză din această fază a competiției după eliminarea deținătoarei trofeului, Valencia, de către cei de la Granada. Ultimele două sferturi, Real Madrid – Real Sociedad și Bilbao – Barcelona au loc astăzi.