VIDEO | Numai Șumudică putea păți așa ceva! Cum l-a scos din minți un jucător al echipei sale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 18 februarie 2020, ora 09:29,
marius-șumudică-gaziantep

Antrenorul român a făcut o criză de nervi în timpul partidei cu Rizespor din etapa a 22-a a campionatului turc.

Gaziantep s-a impus în final cu 2-0, dar Șumudică a trăt mari emoții până și-a văzut echipa câștigătoare. Un fotbalist l-a făcut să înnebunească pe margine după o „performanță” mai rar întâlnită pe un teren de fotbal. Atacantul său, Muhammet Demir, a reușit să rateze două lovituri de la 11m în doar patru minute. La prima dintre ele, mingea a lovit bara ca apoi la a a doua execuție balonul nici nu a prins cadrul porții.

Scorul era 1-0 în acel moment pentru Gazintep care a reușit să se desprindă decisiv abia în prelungirile meciului. Cu această victorie, trupa antrenorului român și-a consolidat poziția a noua a clasamentului, având cu șase puncte mai mult decât următoarea clasată.