VIDEO | Nu le-a priit deloc pauza! Golul de poveste care a îngenuncheat-o din nou pe Schalke

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 30 mai 2020, ora 19:39,
bittencourt
bittencourt

Trupa din Gelsenkirchen a pierdut și al patrulea meci jucat de la restartul sezonului. Bremen a plecat cu toate punctele de pe Signal Iduna Park.

Leonardo Bittencourt a fost încă o dată eroul lui Bremen după ce golul său a adus o nouă victorie pe teren străin pentru alb-verzi. Mijlocașul a trimsi direct în vinclul porții adverse în minutul 32, iar reușita a fost sibgura  apartidei jucată în etapa a 28-a din Bundesliga. Tot Bittencourt marcase pentru Bremen și în victoria cu același scor de pe terenul lui Freiburg din urmă cu o săptămână.

Cu acest succes, „muzicanții” au ajuns al doar două pucnte de locul de baraj, ocupat în acest moment de Fortuna Dusseldorf. Schalke nu se regăasește însă după reluarea partidelor din Bundesliga. A pierdut toate cele 4 meciuri disputate și a ajuns pe locul 10 în clasament. Iată rezultatele de sâmbătă din campionatul german: Hertha- Augsburg 2-0, Mainz – Hoffenehim 0-1, Schalke- Werder 0-1, Wolfsburg – Frankfurt 1-2.