VIDEO | Nicolae Stanciu, ratare uriașă în derby-ul Slavia Praga – Plzen

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 iunie 2020, ora 23:35,
nicolae stanciu

Slavia Praga și Viktoria Plzen au încheiat la egalitate, scor 0-0, derby-ul din etapa a 28-a din campionatul Cehiei. Nicolae Stanciu a jucat tot meciul pentru gazde și a ratat o ocazie imensă în repriza a doua.

A fost un meci cu puține ocazii de gol, raportul șuturilor pe poartă fiind 2-0 pentru Slavia Praga.

În minutul 59, Stanciu a scăpat singur în careu și a încercat să trimită mingea printre picioarele portarului, dar a fost anticipat de către acesta.

La finalul meciului, jucătorii Slaviei Praga le-au mulțumit fanilor strânși în jurul arenei.

Slavia Praga are un avans de 8 puncte în fruntea clasamentului din Cehia.

Nicolae Stanciu (27 de ani) mai are contract cu Slavia Praga până în vara anului 2023. În acest sezon a reușit 3 goluri și 8 pase decisive.