VIDEO | Nicolae Dică, debut cu înfrângere. Goluri spectaculoase în FC Argeș – Ripensia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 august 2019, ora 20:52,
ripensia zaluschi

Nicolae Dică a debutat cu înfrângere în noul sezon pe banca lui FC Argeș. Ripensia le-a stricat sărbătoarea piteștenilor care au împlinit 66 de ani de la înființare și s-au impus cu 2-1.

Ripensia a deschis scorul în minutul 45+1. Fotescu a șutat fabulos, la vinclu, de pe partea dreaptă.

FC Argeș a egalat în minutul 75, după reușita lui Nini Popescu, fotbalist venit vara aceasta de la Petrolul.

Ripensia a marcat golul victoriei în minutul 81. Timișorenii au reușit un nou gol spectaculos, prin Zaluschi.

La ora 19:53, fanii argeșeni au organizat un moment spectaculos pentru sărbătorirea a 66 de ani de la înființarea clubului, în 1953.