VIDEO | Niciun meci fără gol! Haland recidivează, dar Dortmund a fost eliminată din Cupa Germaniei după un meci cu două super reușite

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 februarie 2020, ora 10:16,
haaland
haaland

Borussia Dortmund a părăsit competiția eliminată pentru al doilea sezon la rând de Werder Bremen. Norvegianul din atacul galben-negrilor a marcat al optulea său gol în patru partide jucate de la transferul la vicecampioana Germaniei.

Echipa lui Favre a fost învinsă cu 3-2 de trupa aflată în zona retrogradării în Bundesliga. Dacă anul trecut s-a impus după loviturile de departajare în meciul jucat pe Signal Iduna Park, acum Bremen a tranșat disputa în timpul regulamentar având însă ca avantaj terenul propriu.

Haland a început meciul ca rezervă și a intrat la pauză. Nordicul a marcat în minutul 67 golul care a relansat meciul ajungând la opt reușite în patru meciuri pentru Borussia. El a înscris în fiecare joc în care a fost folosit de când a ajuns la Dortmund. Bittencourt și Reyna au primit însă cele mai multe aplauze pentru două goluri extrem de spectaculoase.