VIDEO | Nebunie la Torino! Napoli a revenit de la 3-0, dar Juventus s-a impus!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 31 august 2019, ora 22:58,
juve napoli
juve napoli

Juventus s-a impus în derby-ul cu Napoli după un scenariu aproape incredibil. Campioana a condus cu 3-0, însă oaspeţii au reuşit să revină într-un interval de 15 minute din repriza a doua. Un autogol a adus victoria campioanei în prelungiri.

Juventus a început perfect derby-ul cu Napoli. Danilo şi Higuain au înscris pe rând, iar campioana conducea cu 2-0 după 19 minute de joc.

Ronaldo a ieşit la rampă după pauză cu primul său gol din actuala stagiune, iar meciul părea jucat la 3-0.

Napoli a revenit incredibil după golurile înscrise de Manolas, Lozano şi Di Lorenzo în minutele 66, 68 şi 81!

Revenirea fantastică a echipei lui Carlo Ancelotti s-a irosit în prelungiri. Koulibaly a trimis în propria poartă, iar antrenorul oaspeţilor s-a prăbuşit dezamăgit pe banca tehnică. Juventus – Napoli s-a încheiat 4-3.