VIDEO | Nebunie la Ovidiu! Șah-mat la echipa Regelui după un meci spectaculos!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 octombrie 2018, ora 23:19,
vvitorul sepsi

Sepsi Sfântu Ghoerghe a învins Viitorul, la Ovidiu, la capătul unui meci cu cinci goluri! Echipa lui Eugen Neagoe a condus de fiecare dată. De la Viitorul au lipsit Gheorghe și Ianis Hagi, ambii suspendați.

Gică Hagi nu a stat pe bancă și nici nu l-a putut trimite în teren pe fiul său, acesta fiind suspendat.

Meciul cu Sepsi, echipa pe care antrenorul Eugen Neagoe a amestecat-o în lupta pentru titlu, a fost extrem de spectaculos.

Oaspeții au condus de fiecare dată, prima oară în minutul 7, când Jovanovic a marcat după un corner.

Viitorul a egalat tot în urma unei lovituri de colț, după 6 minute, prin Luchin.

Chiar dacă a luat gol, portarul lui Sepsi a fost înger păzitor. Niczuly a parat incredibil trei șuturi în doar câteva secunde, intervenind în fața lui Drăguș, de două ori, și Voduț.

Ardelenii au marcat din nou, în minutul 66, prin Mensah, iar finalul meciului a fost unul nebun!

Băluță a egalat în minutul 81, dar elevii lui Neagoe au înscris din nou! Tandia l-a executat spectaculos pe Cojocaru, la capătul unei acțiuni solitare în careul constănțenilor.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI

Viitorul putea urca pe locul al doilea, în cazul unei victorii. Învinsă, echipa lui Hagi a fost egalată la puncte chiar de Sepsi, care a trecut înainte în clasament, datorită golaverajului mai bun.

Viitorul – Sepsi 2-3 (1-1)

Au marcat: Luchin (13), Băluță (81) /Jovanovic (7), Mensah (66), Tandia (86).

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Luchin, Ţîru, De Nooijer – Achim, T. Băluţă, I. Vână – Natkho, Voduţ, Drăguş. Antrenor: Gheorghe Hagi.
Rezerve:Buzbuchi, Ghiţă, Măţan, Ciobanu, Boboc, Artean, Houri

Sepsi: Niczuly – De Moura, O. Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Vaşvari – Drăghici, Nouvier, Ştefan – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe.
Rezerve:Fejer, A. Rus, Hamed, Simonovski, Karnitski, Mensah, Ursu

Arbitri: Sebastian Colțescu – Vasile Marinescu, George Florin Neacșu.

viitorul sepsi 2-3hagiviitorul sepsineagoe