VIDEO | N-au putut stinge farul! ”Lupii”, remiză albă la Constanța

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 26 august 2019, ora 18:59,
Farul Petrolul

Petrolul a fost aproape de o victorie mare la Constanța, în fața Farului.

Meciul s-a terminat cu scorul de 0-0, însă echipa lui Stoican a ratat ocazii mari: cea mai mare a fost irosită în minutul 39. Arnăutu nu a putut marca din doi metri, cu poarta goală.

Meza Colli a fost aproape și el să înscrie, cu un șut peste poartă din 10 metri.

Echipa de start a Petrolului: C. Lungu – Bărboianu, Sîrghi, Walace, Ţicu – Meza Colli, M. Mihăescu – M. Bratu, L. Marinescu, Al. Zaharia – Arnăutu

Urmează o pauză pentru „lupi”, jocul cu FK Csikszereda, programat pentru marți, 3 septembrie, fiind amânat.

Farul Constanța – FC Petrolul Ploiești 0-0 Rezumat

Petrolul a ieșit cu patru puncte din „dubla” Călărași-Constanța, victoria obținută, în urmă cu mai bine de o săptămână, pe malul Dunării fiind completată de o remiză „albă” în partida disputată, contra Farului, pe Litoral.https://fcpetrolul.ro/egal-de-lupta-la-constanta/