VIDEO | N-a mai rezistat și a RĂBUFNIT! Reacția lui Gigi Becali după ce Bruges a deschis scorul cu FCSB

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 iulie 2018, ora 08:40,
becali
becali

FCSB a încheiat la egalitate, miercuri, primul amical tare al verii, scor 1-1 cu campioana Belgiei, FC Bruges. Roș-albaștrii puteau câștiga, însă Florin Tănase a ratat o lovitură de pedeapsă, în minutul 76.

Confruntarea dintre FCSB și FC Bruges, campioana Belgiei a fost urmărită de Gigi Becali, în direct, pe Youtube. Meciul a început prost pentru vicecampioana României, care s-a văzut condusă pe tabela de marcaj, încă din minutul 4, după ce Denswill, scăpat din marcaj de Denis Man, a trimis cu capul în vinclu.

Becali nu a mai rezistat să-și vadă echipa condusă și a transmis un mesaj clar pentru jucători și staff-ul condus de Nicolae Dică:

„Vai de capul lor, le-am zis că nu mai aştept, nu mai accept nimic. Trebuie să câştige toate meciurile de acum încolo. Peste un an, doi, echipa asta se va bate cu cele mai puternice echipe din Europa. Man, Tănase, Coman, Moruţan. Aştia patru, ţineţi-i minte, şi să vedeţi peste ani”, a spus Gigi Becali, la DigiSport.

FCSB va juca următorul amical sâmbătă, când va da piept cu Ajax Amsterdam.