VIDEO | Mulți nervi la Giurgiu! Prima înfrângere pentru CFR Cluj, într-o partidă cu trei eliminări

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 31 august 2019, ora 22:05,
astra-cfr
astra-cfr

Astra Giurgiu a câștigat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 3-2, în etapa a 8-a din Liga 1. Antrenorul campioanei României, Dan Petrescu, și doi jucători ai ardelenilor au fost eliminați de către arbitrul Sebastian Colțescu.

Alexandru Păun a deschis scorul în minutul 27, cu o execuție superbă. Mijlocașul a fost convocat la echipa națională pentru meciurile cu Spania și Malta.

Astra a egalat în minutul 38. Risto Radunovici a înscris din penalty.

În minutul 43, Dan Petrescu a fost trimis în tribune, după ce a înjurat arbitrul.

În minutul 57, Valentin Gheorghe a șutat senzațional din lovitură liberă.

Un minut mai târziu, Mario Camora a primit al doilea cartonaș galben pentru un gest nesportiv.

În minutul 62, portarul CFR-ului, Cosmin Vâtcă, a lovit cu pumnul un adversar și a fost eliminat. Astra Giurgiu a primit lovitură de la 11 metri, iar Radunovici a înscris din nou.

Alexandru Păun a stabilit scorul final în minutul 90+1, cu un șut de senzație la vinclu.

CFR Cluj a suferit prima înfrângere în acest sezon al Ligii 1 și a coborît pe locul doi în clasament. Astra Giurgiu a urcat pe locul șapte.