VIDEO | Muică, ce meci! Craiova a câștigat derby-ul cu Dinamo. Ivan a decis duelul din Bănie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 februarie 2021, ora 23:54,
andrei ivan bucurie

CSU Craiova a câștigat derby-ul cu Dinamo, scor 1-0.

De-a lungul celor 90 de minute, alb-albaștrii au avut 11 ocazii de gol, dintre care 5 au fost șuturi pe spațiul porții, în timp ce ”câinii” au avut 6 ocazii, dintre care un singur șut pe spațiul porții.

Andrei Ivan a marcat golul de 3 puncte, în minutul 26. Vârful a înscris din pasa tânărului Baiaram, care a trecut de trei dinamoviști și i-a pasat superb colegului său.

În urma golului marcat împotriva lui Dinamo, Ivan a ajuns la cota 4 în actualul sezon.

În urma acestui rezultat, oltenii rămân pe locul 3 în clasament, cu 43 de puncte, iar Dinamo pe locul 10, cu 25 de puncte.

Săptămâna viitoare, ambele formații au meciuri în Cupa României. Dinamo joacă iar cu FCSB, iar Craiova are duel de foc cu FC Botoșani.