VIDEO | Mourinho i-a criticat public pe șefii lui Manchester! The Special One a fost „retrogradat”!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 11 august 2018, ora 13:25,
mourinho
mourinho

Jose Mourinho i-a criticat pe șefii lui Manchester United după victoria cu 2-1 obținută la debutul în noul sezon al Premier League, cu Leicester City. The Special One este nemulțumit că propunerile sale privind campania de transferuri au fost ignorate.

Mourinho l-a luat la țintă pe vicepreședintele Ed Woodward. Portughezul a spus că ar trebui retrogradat din funcția de manager la cea de antrenor principal simplu, din moment ce conducerea nu a ținut cont de părerea lui.

Va fi un sezon dificil pentru toți, nu doar pentru noi. Aveam planurile făcute cu mult timp înainte și acum, când perioada de transferuri s-a terminat, sunt într-o situație la care nu m-am gândit. Cred că fotbalul se schimbă și managerii ar trebui să se numească antrenori principali și atât.

Am jucat împotriva unei echipe care a investit mai mult ca noi în această vară. Va trebui să ne obișnuim cu ideea că vom întâlni echipe care are au jucători la fel de buni ca ai noștri. Nu mai contează numele clubului, istoria, culorile, fiecare meci va fi dificil. Este ultima dată când vorbesc despre asta! Acum, perioada de transferuri s-a închis, nu mai are rost„, a spus, supărat, Mourinho, după meciul cu Leicester.

Potrivit The Guardian, portughezul și-a dorit, în primul rând, un fundaș central de mare valoare.

Manchester a învins-o pe Leicester cu 2-1 pe teren propriu. Pogba a deschis scorul in minutul 3, din penalty, după un henț în careu, iar Luke Shaw a punctat pentru 2-0, în minutul 83. Jamie Vardy a marcat pentru Leicester în prelungirile partidei.