VIDEO | Mourinho a debutat cu victorie la Tottenham! Primul succes în deplasare din ianuarie!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 23 noiembrie 2019, ora 17:54,
mourinho tottenham

Jose Mourinho a debutat cu victorie la Tottenham! Spurs s-a impus în derby-ul cu West Ham United, în deplasare, 3-2.

Sud-coreeanul Heung Min Son a marcat primul gol din era Mourinho la Tottenham, în minutul 36. .

Son a oferit apoi assistul la golul reușit de brazilianul Lucas Moura, în minutul 43.

Tootenham a condus cu scorul de 3-0 pe terenul lui West Ham. Imediat după pauză, Harry Kane a marcat cu capul, din 8 metri.

Gazdele au redus din diferență în minutul 73, prin Antonio. Meciul s-a terminat cu scorul de 2-3, după ce West Ham a mai înscris o dată, în minutul 6 al prelungirilor, prin Ogbonna.

Tottenham a obținut prima victorie în deplasare după 12 meciuri, în campionat.