VIDEO | Montini a salvat-o din nou pe Dinamo! Primul eșec pentru Gaz Metan în play-out

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 10 mai 2019, ora 22:07,
Montini Medias

Dinamoviștii și-au luat revanșa după înfrângerea surprinzătoare de la Călărași (0-1).

Echipa lui Mircea Rednic a trecut cu 2-0 de Gaz Metan, care a suferit astfel primul eșec din play-out.

Golgheterul Montini a salvat-o din nou pe Dinamo. Atacantul a deschis scorul după o fază frumoasă, în minutul 55.

Sorescu a trecut apoi pe lângă 2-0, iar Montini a reușit dubla în minutul 80, cu o lovitură de cap.

Dinamo a terminat meciul în 10 oameni: Dussaut a văzut două avertismente și a fost eliminat în minutul 86.

Roș-albii sunt la un singur punct de Gaz Metan, liderul din play-out.

ECHIPELE:

Dinamo: Mandanda – Dussaut, D. Ciobotariu, Klimavicius, N. Aliji – I. Filip, N’Diaye (Mallo Blanco ’67) – Montini (Şerban ’82), R. Jaadi (N. Jaadi ’59), D. Sorescu – Christovao

Antrenor: Mircea Rednic

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – V. Creţu, I. Larie, M. Constantin , M. Busu – Fofana (Yazalde ’63), Luis Coimbra – D. Olaru (Mailat ’63), Caiado (Ely ’79), Ivanov – Rondon

Antrenor: Edward Iordănescu