ROGERS CUP | Momente grele pentru Simona! Sportiva româncă a abandonat în timpul meciului cu Bouzkova

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 10 august 2019, ora 07:32,
halep
halep

Simona Halep (4 WTA) a abandonat meciul din sferturile de finală de la Rogers Cup.

Sportiva româncă a avut parte de un duel în premieră cu Maria Bouzkova (91 WTA). Tenismena din Cehia a condus cu 4-0 în primul set, ”Super-Simo” a egalat, însă a pierdut cu 4-6.

După încheierea primului set, Simona a resimțit dureri la tendon, aceleasi dureri care le-a avut și în partida cu Jennifer Brady. După ce s-a consultat cu oamenii din staff-ul ei, Halep a decis să abandoneze.

Astfel, Maria Bouzkova s-a calificat în semifinalele de la Rogers Cup, unde va da peste Serena Williams, finalista turneului de la Wimbledon de anul acesta.

”Cu siguranță nu așa voiam să părăsesc Rogers Cup. Sunt fericită pentru săptămâna grozavă pe care am avut-o și vreau să le mulțumesc fanilor incredibili de la Toronto. V-am auzit în această seară!” a fost mesajul sportivei românce.

Vezi și VIDEO | ”Regina de la Wimbledon”, desemnată de WTA jucătoarea lunii iulie