VIDEO | Moment unic în fotbalul românesc! Căderea nocturnei a pus capăt meciului dintre Iași și Viitorul. Cum s-a întâmplat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 noiembrie 2020, ora 22:00,
poli iasi viitorul

Partida dintre Poli Iași și Viitorul, din etapa a 9-a a Ligii 1 a marcat un moment istoric în fotbalul mioritic.

Startul jocului programat inițial pentru ora 18:00, a fost întârziat cu aproximativ 50 de minute din cauza unor probleme cu instalația de iluminat. Jocul a început în cele din urmă, iar oaspeții au avut avantaj la pauză grație reușitei lui Dobrosavlevici, aflat la debut pentru constănțeni.

Imediat la reluare, moldovenii au avut câteva minute de grație. Mai întâi Zajmovic a egalat pentru trupa lui Daniel Pancu.

Iar apoi, șutul lui Onea s-a dus în poarta adversă, doar că în timp ce balonul se îndrepta spre plasa lui Cojocaru, nocturna a căzut din nou, iar jucătorii celor două echipe s-au prins într-un meleu. La scurt timp, arbitrul Horia Mladinovic a pus capăt întâlnirii, iar cel mai probabil Viitorul va câștiga cu 3-0.