VIDEO | Moment șocant în MotoGP! Marc Marquez, accident groaznic la Jerez

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 19 iulie 2020, ora 16:23,
marc marquez

Cursa de astăzi din MotoGP de la Jerez i-a șocat total pe fani: Marc Marquez s-a accidentat și a fost scos cu ambulanța!

Marc Marquez (27 ani) era aproape de o revenire fantastică, de pe ultimul loc până pe podium, dar a avut parte de un accident groaznic.

Plecat de pe poziţia a treia a grilei de start, Marquez a ieşit în decor şi a fost nevoit să înceapă revenirea de pe ultimul loc.
Cu patru ture înainte de final, când spaniolul era pe poziţia a treia, Marquez s-a accidentat și a părăsit circuitul în ambulanţă!

Victoria i-a revenit francezului Fabio Quartararo, de la Sepang Racing, la primul succes în Moto GP.
Din 1999 nu mai reuşise un pilot francez să se impună într-un grand-prix la clasa regină a motociclismului.