VIDEO | Mitriță și-a pierdut locul de titular la New York City! Meci nebun în MLS, cu șase goluri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 aprilie 2019, ora 09:30,
Mitrita
Mitrita

Alexandru Mitriță a început ca rezervă meciul jucat de New York City FC în deplasare cu Minnesota United, în campionatul nord-american de fotbal (MLS). A fost o confruntare spectaculoasă, cu întorsături de situație și șase goluri.

Alonso a deschis scorul pentru Minnesota în minutul 13. Oaspeții au întors rezultatul într-un interval de două minute, prin Castellanos (16′) și Tajouri (18′).

Gazdele au intrat în avantaj la pauză, grație reușitei lui Rodriguez (20′) și autogolului nefericit al lui Johnson (32′).

În repriza a doua, echipa din New York a avut o posesie de 65% și a egalat prin Tajouri, în minutul 64. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-3.

Mitriţă a intrat pe teren la începutul reprizei secunde, dar nu s-a remarcat cu vreo ocazie de gol.

Ney York City FC rămâne fără victorie în acest sezon, după cinci rezultate de egalitate şi o înfrângere.

Alexandru Mitriță (24 de ani), transferat pentru 8 milioane de euro de la Universitatea Craiova, a reușit un gol și o pasă decisivă pentru New York City FC.

new york city3-3mitrițămlsminnesotasuaalexandru mitriță