VIDEO | Mitriță luptă pentru primul trofeu în America! Zlatan îi poate ieși în cale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 21 octombrie 2019, ora 19:43,
mitrita gol
mitrita gol

New York City, echipa lui Alexandru Mitriță, și-a aflat adversara din sferturile de finală ale play-off-ului MLS.

Formația fotbalistului român o va întâlni pe FC Toronto în următoarea fază a competiției. Clubul din Canada a trecut de DC United, echipa lui Wayne Rooney, scor 5-1, și și-a asigurat calificarea în sferturile de finală.

Partida dintre cele două cluburi va avea loc joi, 24 octombrie, de la ora 02:00 (ora României).

Printre echipele rămase în competiție se află și LA Galaxy, club la care evoluează Zlatan Ibrahimovic. Formația suedezului va juca împotriva rivalilor din oraș Los Angeles FC.

Tot în sferturile de finală vor mai avea loc și următoarele meciuri: Atlanta United, campioana en-titre din America, – Philadelphia Union și Seattle SoundersReal Salt Lake.

Vezi și VIDEO | Tătărușanu, ”sperietoarea” lui Neymar! ”A scos toate mingile!”