VIDEO | Misterele Ligii 1! Ce a găsit pe teren un jucător de la Astra Giurgiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 14 septembrie 2020, ora 14:27,
moise telefon

Astra Giurgiu şi Sepsi Sf. Gheorghe au remizat în etapa a treia din Liga 1, scor 2-2. Oaspeţii s-au salvat de la înfrângere cu un gol marcat în al cincilea minut de prelungiri. Un moment ciudat a avut loc în repriza a doua a meciului.

La una dintre întreruperile jocului, camerele de transmisie TV l-au surprins pe Romario Moise nedumerit în timp ce se plimba pe teren. Fotbalistul de la Astra avea în mână un…telefon mobil! Moise găsise aparatul pe suprafaţa de joc şi se întreba curios cui îi aparţine!

Imaginea a fost cu atât mai ciudată cu cât partida s-a disputat fără spectatori, deci posibilitatea ca cineva să îl fi aruncat din tribune era exclusă!

„Cred că totuşi nu a jucat cu el sub apărătoare” – s-a amuzat unul dintre comentatorii TV ai partidei de la Giurgiu.