VIDEO | Milan – Roma 2-1. Victorie în ULTIMUL MINUT al prelungirilor și DOUĂ GOLURI ANULATE de VAR

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 31 august 2018, ora 23:31,
Milan Roma
Milan Roma

AC Milan a câștigat în prelungiri derby-ul cu Roma, scor 2-1.

Gazdele au deschis scorul înainte de pauză, prin Kessie, care a punctat după centrarea lui Ricardo Rodriguez.

După pauză, Roma a egalat prin Fazio, iar apoi ambele echipe au avut câte un gol anulat de arbitrajul video: Higuain a marcat din ofsaid, în timp ce N’Zonzi a comis henț înainte de a înscrie.

În cele din urmă, Milan s-a impus în al cincilea minut al prelungirilor: Cutrone a adus succesul gazdelor după pasa superbă a lui Higuain.

ECHIPELE:

Milan (4-3-3): G Donnarumma – Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez (Laxalt ’76) – Kessie, Biglia, Bonaventura (Cutrone ’84) – Suso, Higuain, Calhanoglu (Castillejo ’81)

Antrenor: G. Gattuso

Roma (3-4-1-2): Olsen – Fazio, Manolas, Marcano (El Shaarawy ’46) – Karsdorp (Santon ’78), De Rossi, Nzonzi, Kolarov – Pastore (Cristante ’68) – Schick, Dzeko

Antrenor: E. Di Francesco