VIDEO | AC Milan a eliminat-o pe Napoli din Cupă prin GOLEADORUL Piatek! Seară incredibilă pentru polonez

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 29 ianuarie 2019, ora 23:47,

AC Milan a eliminat-o pe Napoli din Cupa Italiei! ”Diavolii” s-au impus cu 2-0, iar ambele goluri au fost reușite de Krzysztof Piatek!

Polonezul a înscris în minutele 11 și 27 și a calificat-o pe Milan în semifinalele Cupei. Atacantul a marcat în primele 46 de minute ca titular la formația de pe ”San Siro” mai multe goluri decât a reușit Gonzalo Higuain în ultimele 12 meciuri. Piatek a marcat primul gol pentru echipa sa la primul șut pe spațiul porții!

AC Milan s-a înțeles cu Genoa pentru transferul atacantului polonez în schimbul sumei de 35 de milioane de euro. Acesta este unul dintre cei mai buni marcatori din Serie A, iar cota lui de piață este de 14 milioane de euro, potrivit transfermarkt.com.