VIDEO | Mihaela Buzărnescu este şi ea eliminată de la Australian Open! A reuşit să ia un set cu Bianca Andreescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 februarie 2021, ora 10:32,
MIHAELA BUZĂRNESCU

Mihaela Buzărnescu a fost eliminată în primul tur de la Australian Open la capătul unui meci intens disputat.

Buzărnescu a pierdut în faţa Biancăi Andreescu în trei seturi, scor 2-6, 6-4, 3-6 în meciul disputat în această dimineaţă la Melbourne.

Două ore şi trei minute a durat partida dintre cele două jucătoare. După o pauză de 15 luni în care nu a jucat tenis, Andreescu nu i-a dat aproape nicio şansă lui ,,Miki” Buzărnescu.

Setul secund i-a aparţinut lui Buzărnescu, care a fost mai precisă, iar prin joc a reuţit să trimită meciul în setul decisiv.

Numărul 138 WTA a fost eliminat pentru a treia oară în carieră în primul tur de la Australian Open.

Bianca Andreescu, numărul 8 WTA, o va întâlni în turul următor pe Su-Wei Hsieh, care a învins-o pe Tatiana Pironkova, scor 7-5, 6-2.

Primul Grand Slam al anului 2021 a început astăzi si se va încheia pe data 21 februarie, după ce a fost amânat de mai multe ori din cauza pandemiei de Coronavirus.

Citeşte şi Vești excelente pentru tenisul românesc! Mihaela Buzărnescu e direct vizată