VIDEO | Mesaj emoționant al lui Devis Mangia după victoria cu FCSB: ”Ilie Balaci a câștigat meciul azi”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 22 octombrie 2018, ora 09:22,
Mangia
Mangia

Universitatea Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, scor 2-1, vicecampioana FCSB, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii 1, la care a fost omagiat Ilie Balaci.

La finalul partidei, antrenorul Universității, Devis Mangia a declarat că e bine că echipa sa a depășit complexul de inferioritate pe care îl avea în fața FCSB-ului. Italianul speră ca prin această victorie, elevii săi să se fi descătușat și să obțină și alte succese în partidele următoare:

”Ilie Balaci a câştigat meciul azi. Prima repriză nu am început slab, dar după gol a fost dificil. După pauză am vorbit cu băieţii, am zis ‘calm, jucăm fotbal’, am schimbat ceva şi a fost mai bine. Cel mai important este că am înţeles că putem juca împotriva acestei echipe.

După primul gol, riscul pentru noi este că Steaua are jucători cu mare viteză, Man, Tănase, Coman, Gnohere şi Moruţan… Am jucat bine pe marcaj preventiv în repriza a doua.. Viaţa e ciudată. Sper că după acest meci Craiova va avea mentalitate şi atitudine bună tot timpul”, a declarat Mangia la Digisport.

fcsbmangia declaratiiu craiovasportilie balacidevis mangiasteauaetapa a 12-aliga 1