VIDEO | Meci THRILLER la Washington între Marius Copil și Andy Murray! Scoțianul a IZBUCNIT în lacrimi la finalul partidei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 03 august 2018, ora 12:23,
murray
murray

Marius Copil, 27 de ani, locul 93 ATP, a fost eliminat, vineri, în optimile de finală ale turneului de la Washington. Românul a fost învins de scoțianul Andy Murray, 31 de ani, locul 832 ATP, scor 7-6, 3-6, 6-7.

La finalul unui meci dramatic care a durat trei ore și două minute și care a consfințit calificarea în sferturi, fostul număr unu mondial a izbucnit în plâns. Murray care a suferit o intervenţie la şold în luna ianuarie, este abia la al patrulea meci în acest an.

Totodată, confruntarea dintre cei doi sportivi va rămâne în istoria turneului de la Washington, fiind cel care s-a terminat la cea mai târzie oră de la înființarea competiției, 3:00.

marius copilandy murray in lacrimiandy murrayturneumarius copil eliminat de andy murrayoptimi de finalatenisandy murray a plans la finalul joculuiwashington