VIDEO | Meci spectaculos la Călărași! FC Botoșani a pierdut în ultimele minute

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 septembrie 2018, ora 17:36,
calarasi-botosani

Dunărea Călăraşi a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani, scor 3-2, în etapa a opta a Ligii 1. Călărășenii au fost conduși cu 1-0.

Oaspeții au primit penalty în minutul 10, iar Jonathan Rodriguez a deschis scorul.

În minutul 20, gazdele au avut o lovitură de la 11 metri, dar Silviu Pană a ratat.

Dunărea a egalat în minutul 29, după reușita lui Baudouin Kanda.

Căpitanul călărășenilor, Alin Dobrosavlevici, a înscris în minutul 37, cu capul, în urma unui corner.

După pauză, FC Botoșani a primit încă un penalty. Italianul Fabbrini a fost faultat în careu de către Țenea, iar arbitrul Cătălin Popa a intervenit. Tot Rodriguez a înscris de la punctul cu var.

În minutul 85, Mediop Ndiaye adus victoria pentru gazde, după ce a trimis cu latul din șase metri, în urma unui corner de pe dreapta.

Dunărea Călăraşi: Straton – Ţenea, Dobrosavlevici, C. Puşcaş, Mendy – Bourceanu (Honciu ’46) – Kanda, G. Simion (Cucu ’63), S. Pană, Keyta (Munteanu ’70) – Ndiaye. Antrenor: Dan Alexa.

FC Botoşani: E. Pap – Patache (Dumitraş ’68), A. Burcă, A. Miron, Soiledis – Oaidă, J. Rodriguez (Brekalo ’88) – D. Fabbrini, E. Papa (Ongenda ’65), Golofca – M. Roman. Antrenor: Costel Enache.

FC Botoșani are o serie de șase meciuri fără victorie în Liga 1.