VIDEO | Meci spectaculos între FC Argeș și Poli Iași. “Dublă” și bară pentru Malele

FC Argeș a învins-o pe Poli Iași, scor 2-1, luni, într-un meci disputat pe arena “Nicolae Dobrin”, în cadrul etapei a 26-a a Ligii I.

Gazdele au început cum nu se putea mai bine partida contra ultimei clasate. În minutul 6, Frăsinescu a comis fault în careu, iar FC Argeș a primit penalty. Malele a transformat de la “punctul cu var”, deschizând scorul.

La două minute de la pauză, Malele a reușit “dubla”, ajungând la 10 goluri marcate în acest sezon.

În minutul 66, același jucător a țintit bara transversală!

Duranovic a redus din diferență cu două minute înainte de final, iar gruparea moldavă a sperat într-un rezultat de egalitate. Poli Iași nu a mai marcat și a suferit un nou eșec în Liga 1.

În urma acestei victorii, FC Argeș a urcat pe locul 8 în Liga 1, cu 33 de puncte. De partea cealaltă, Poli Iași este ultima în clasament, cu 16 puncte.