VIDEO | Meci NEBUN pentru echipa lui LUCESCU! Spectacol TOTAL între PAOK și SPARTAK

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 08 august 2018, ora 21:51,
PAOK Spartak

PAOK Salonic a revenit spectaculos în duelul cu Spartak Moscova, echipa lui Răzvan Lucescu reușind să se impună cu 3-2, pe teren propriu.

Rușii au început perfect, iar după 16 minute scorul era 2-0 pentru Spartak (goluri Popov și Promes).

Ajutată însă de un public formidabil, PAOK, susținută din tribune și de Mircea Lucescu, a marcat de trei ori până la pauză: Prijovic a redus din diferență din penalty, iar apoi Limnios a egalat cu o execuție plasată.

Căpitanul Pelkas a adus victoria lui PAOK (minutul 44) după ce a profitat de o gafă a portarului advers.

Rușii au ratat un penalty

Spartak putea egala în repriza secundă: Promes a ratat un penalty în minutul 71, iar PAOK a păstrat avantajul de un gol până la final și s-a impus cu 3-2.