VIDEO | Meci nebun la Voluntari! Gol la ultima fază într-o remiză cu şase goluri!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 decembrie 2020, ora 20:33,
voluntari
voluntari

Meciul dintre FC Voluntari şi Academica Clinceni, din etapa a 12-a a Ligii 1, s-a terminat la egalitate, scor 3-3.

Scorul s-a făcut 3-3 în minutul 90+4, după ce a reuşit să marcheze pentru Voluntari tânărul Ion Gheorghe.

Meciul a început cum nu se putea mai bine pentru Academica Clinceni, iar în minutul 14 scorul era deja 2-0 pentru oaspeţi.

Bilali a deschis scorul în minutul 10 cu o lovitură de cap, din centrarea lui Cordea.

Scorul a fost majorat de Cebotaru, după o lovitură cu capul în urma unei centrări din corner.

Meciul la pauză s-a terminat la egalitae însă. FC Voluntari a primit două penalty-uri din care a reuşit să marcheze.

Mai întâi a transformat Ion Gheorghe primul penalty în minutul 25.

Cea de-a doua lovitură de pedeapsă a fost ransformată de Achim în minutul 33, iar scorul la pauză arăta 2-2.

Repriza a doua a meciului a avut-o în ofensivă mai mult pe Academica Clinceni. În urma presiunii puse adversar, echipa antrenată de Ilie Poenaru a reuşit să înscrie din nou în minutul 89 prin Raul Rusescu.

Când credeau că vor pleca acasă cu toate cele trei puncte, Ion Gheorghe a reuşit dubla pentru FC Voluntari în minutul 94 şi le-a stricat planurile celor din Clinceni.

După golul lui Ion Gheorghe, arbitrul a pus capăt meciului, iar tabela a arătat la final 3-3.

După acest meci, Academica Clinceni se află pe locul 4 în Liga 1, cu 20 de puncte, iar FC Voluntari pe locul 8 cu 14 puncte adunate din 12 jocuri disputate.

Citeşte şi Un fost jucător al Petrolului, antrenor în Ligue 1!