VIDEO | Meci nebun la Giurgiu! Chindia Târgoviște și FC Argeș au dat-o la pace la capătul unui meci spectaculos

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 decembrie 2020, ora 19:17,
ChindiaFCArges

Chindia Târgoviște a remizat la Giurgiu, contra ultimei clasate FC Argeș, scor 2-2, în etapa a 15-a din Liga 1!

Piteștenii au deschis scorul în minutul 34 dintr-un penalty executat de Ionut Andrei Serban (28 ani), dar avantajul oaspeților a ținut doar un minut, asta după ce tot argeșenii au marcat în proprie poartă prin autogolul fundașului Sylvain Deslandes (23 ani).

Gazdele au intrat în avantaj la vestiare după reușita lui Marco Dulca (21 ani), în minutul 41. În partea secundă atacantul Robert Ionut Grecu (22 ani) a restabilit egalitatea și scorul final al meciului.

Echipa condusă de Emil Săndoi a avut un gol anulat în finalul partidei pe motiv de offside.

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac (Yameogo ’78), Piţian, Bourama, Căpuşă – Neguţ, Iacob, Dulca, Dumitraşcu – Popa (Dinu ’88), Florea (Berisha ’60)

FC Argeş: Greab – Matei, Leca (Turda ’46), Deslandes (Şerbănică ’60), Muşat – Drăghici (Blejdea ’46), Şerban (Palic ‘90+4), Grecu, Meza Colli – Malele, Ndiaye.

În urma acestui rezultat Chindia Târgoviște rămâne pe ultimul loc ce asigură calificarea în play-off-ul Ligii 1, în timp ce FC Argeș a urcat pe locul 15 în ierarhie.