VIDEO | Meci nebun la Genoa. Italienii l-au lăudat pe „extraterestrul” Radu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 05 mai 2019, ora 20:09,
ionutradu
ionutradu

Ionuţ Radu a avut o evoluţie remarcabilă în confruntarea dintre Genoa şi AS Roma, scor 1-1. Portarul naţionalei de tineret a fost lăudat pentru paradele sale care au amânat timp de 82 de minute deschiderea scorului.

Radu s-a remarcat la intervenţia „extraterestră” din minutul 19, atunci când a respins o minge trimisă de Fazio de la şapte metri.

Radu şi-a continuat prestaţia excelentă cu parade în faţa lui Zaniolo şi Dzeko, dar nu a mai avut ce face în minutul 82, atunci când El Sharaawy a deschis scorul cu un şut din apropiere.

Genoa a dat lovitura în minutul 91, atunci când Romero a marcat un gol vital pentru echipa lui Cesare Prandelli.

În minutul 95, Genoa a primit penalty, însă Sanabria a ratat şansa unei victorii uriaşe pentru echipa lui Prandelli. Genoa – Roma s-a încheiat 1-1, iar echipa lui Ionuţ Radu rămâne la numai trei puncte deasupra primului loc retrogradabil.