VIDEO | Meci nebun la Craiova! Universitatea salvează un punct cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 09 noiembrie 2018, ora 23:09,
craiova-sepsi

CS Universitatea Craiova a remizat pe teren propriu cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1-1, în etapa a 15-a din Liga 1. Gazdele au ratat un penalty și au jucat în 10 oameni din minutul 58.

În minutul 27, Mateiu a căzut în careu în urma unui duel cu Jovanovici, iar centralul Radu Petrescu a dictat lovitură de la 11 metri. Elvețianul Fedele a executat, dar portarul Fejer a respins excelent. (VIDEO)

Sepsi a deschis scorul în minutul 36. Florin Ștefan a centrat perfect din banda stângă, iar bielorusul Aleksandr Karnițki a înscris. (VIDEO)

În minutul 58, căpitanul oltenilor, Alex Mitriță, a fost eliminat. Atacantul a căzut în careu și a fost sancționat pentru simulare, primind al doilea cartonaș galben. (VIDEO)

Universitatea Craiova a egalat în minutul 82, în urma unui contraatac. Cristi Bărbuț a pătruns în careu din banda stângă și i-a pasat lui Andrei Burlacu, care a șutat perfect. (VIDEO)

În ultimele minute, Sepsi a ratat două ocazii bune și a avut un gol anulat pe motiv de fault în atac. Oaspeții au protestat vehement. (VIDEO)

Craiova a terminat meciul în 9 jucători, Ivan Martici fiind eliminat în minutul 90+3.

Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, Kelic, Briceag (Burlacu ’75) – Mateiu, Fedele (Meza ’46) – Bărbuţ, Cicâldău, Mitriţă – Nuno Rocha (Baicu ’46). Antrenor: Devis Mangia.

Sepsi: Fejer – Gabriel Moura, Adrian Rus, Jovanovic, Dato – Velev, Karnitski – Drăghici (Simonovski ’87), Vaşvari (Nouvier ’66), Florin Ştefan (Hamed ’76)- Brahima Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe.
Sepsi Sfântu Gheorghe ocupă locul șapte în clasament, la egalitate de puncte cu Astra Giurgiu, în timp ce Universitatea Craiova e pe poziția a treia în Liga 1.

egalsepsialex mitritasepsi sfântu gheorghecraiovaburlacuuniversitatea craiovaeliminareliga 1ivan martici