VIDEO | „Meci nebun” între Villarreal și Barcelona! 8 goluri și reveniri spectaculoase

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 aprilie 2019, ora 00:11,
Messi Barcelona

Villareal și Barcelona au oferit un meci de poveste în La Liga. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 4-4.

Barcelona a condus cu 2-0 după primele 16 minute (goluri Coutinho și Malcom), însă gazdele au revenit incredibil și au marcat de nu mai puțin de patru ori, prin Chukwueze, Ekambi, Iborra și Bacca.

Catalanii au revenit însă în prelungiri și au reușit să egaleze. Messi a marcat iar din lovitură liberă (pentru a șasea oară în această ediție din La Liga), iar Suarez a salvat-o pe Barcelona de la înfrângere.

Catalanii, la un pas de titlu

Atletico s-a chinuit cu Girona, dar s-a impus cu 2-0, după golurile marcate de Godin și Griezmann în ultimul sfert de oră.

Barcelona are 8 puncte peste Atletico înaintea duelului direct (de pe Camp Nou) care poate decide titlul în Spania.