VIDEO | Meci nebun între Dunărea Brăila și CSM București! Până în minutul 46 s-a jucat de la egal la egal

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 25 februarie 2020, ora 23:34,
eb1224dc97b503b2994d5c37b53bc146

HC Dunărea Brăila și CSM București au făcut un meci frumos, în care până în minutul 46 s-a jucat de la egal la egal, anunță Realitatea de Brăila.

În ultimele 14 minute HC Dunărea a marcat un singur gol, iar oaspetele au înscris de 10 ori.

CSM București a marcat primele două goluri ale meciului, dar Brăila a egalat la 2 în minutul 5. Bucureștencele au marcat apoi de 3 ori la rând, însă din nou Dunărea a revenit și în minutul 14 au egalat la 8. În minutul 22 CSM București s-a distanțat din nou la trei goluri, scor 12-15, iar în minutul 25 diferența s-a mărit prima dată la 4 goluri, scor 13-17.

La scorul de 14-18 în poarta Brăilei a intrat Șerban și până la pauză gazdele au redus handicapul la un singur gol, scor 17-18. La scorul de 16-18 Omoregie a aruncat din extremă, iar mingea a lovit-o în plină figură pe Șerban, însă portărița Brăilei și-a revenit și a continuat jocul.

În primul minut al reprizei a doua Brăila putea să egaleze, dar Udriștioiu a ratat o aruncare de la 7 metri. Totuși, la următorul atac Brăila a egalat la 18 prin Tamires Morena, iar în minutul 33 golul lui Dache a dus Brăila pentru prima dată la conducere. Dunărea a mai condus o dată, la scorul de 20-19, după o torpilă marca Tiron, pentru ca în minutul 38 CSM-ul să revină la conducere pe tabela de marcaj, scor 20-21.

Dmitrovic a marcat pentru 21-21 de la 7 metri, apoi Curea a redus echipa bucureșteană la conducere. Hrupen a cerut Time Out, dar Brăila a irosit atacul și Cvijic a majorat diferența la două goluri. Dmitrovic a înscris de la 7 metri pentru 22-23, în minutul 46, iar până la final Dunărea Brăila a mai marcat un singur gol, în minutul 50, când Dmitrovic a înscris pentru 23-27.

Până la final CSM București a marcat 6 goluri și s-a impus în Polivalenta din Brăila la 10 goluri diferență, 33-23 (18-17).

Citește continuarea și vezi GALERIE FOTO aici: Dunărea Brăila învinsă la 10 goluri de CSM București