VIDEO | Meci nebun în Serie A! Echipa lui Chiricheș a avut patru goluri anulate la Napoli

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 26 iulie 2020, ora 08:56,
napoli-sassuolo

Napoli a câștigat meciul de pe teren propriu cu Sassuolo, scor 2-0, în etapa a 36-a din Serie A. Oaspeții au înscris de patru ori, dar toate reușitele au fost anulate după consultarea sistemului VAR.

Albanezul Hysaj a deschis scorul în minutul 8.

Djuricic a înscris de două ori pentru Sassuolo în prima repriză (minutele 32 și 37), dar ambele goluri au fost anulate pe motiv de ofsaid.

În repriza a doua, Sassuolo a egalat de alte două ori, prin Caputo (49′) și Berardi (61′), dar golurile au fost ‘șterse’ după consultarea VAR.

În minutul 90+3, Allan a stabilit scorul final, 2-0 pentru Napoli, după un șut de la marginea careului.

Fundașul Vlad Chiricheș este accidentat și n-a făcut parte din lotul lui Sassuolo.

În clasamentul din Serie A, Napoli și Sassuolo ocupă pozițiile 7, respectiv 8, dar distanța este de 11 puncte.