VIDEO | Meci nebun în Premier League! Răsturnare de situație pe final în Arsenal – Chelsea

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 29 decembrie 2019, ora 21:00,
arsenal-chelsea

Chelsea Londra a câștigat în mod dramatic derby-ul cu Arsenal Londra! ‘Tunarii’ au condus până în ultimele minute, dar au pierdut meciul și sunt mai aproape de retrogradare decât de locurile fruntașe din Premier League.

60.000 de spectatori au fost prezenți pe ‘Emirates’ pentru acest duel încărcat de istorie. Noul antrenor al lui Arsenal, Mikel Arteta, avea mare nevoie de victorie.

Aubemeyang a deschis scorul în minutul 13, în urma unui corner.

Chelsea a dominat autoritar repriza a doua. Finalul de meci a fost dramatic. Mai întâi, Jorginho a egalat în minutul 83, după eroarea uriașă a portarului Leno.

Abraham a dat lovitura în minutul 87, în urma unui contraatac ‘fulger’.

Golurile pot fi văzute și AICI.

Chelsea încheie anul pe locul 4 în Premier League. Arsenal este pe un dezamăgitor loc 12, la doar șase puncte de zona retrogradării.