VIDEO | Meci fabulos pentru Bayern în Cupa Germaniei! S-au marcat 9 goluri. Echipele calificate în semifinale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 aprilie 2019, ora 22:01,
Bayern Cupa
Bayern Cupa

Bayern a luat 4 goluri de la divizionara secundă Heidenheim, dar s-a calificat în cele din urmă în semifinalele Cupei Germaniei, după ce s-a impus cu 5-4, la capătul unui meci incredibil.

Goretzka a deschis scorul în minutul 12, Bayern a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Sule, iar Heidenheim a întors scorul până la pauză, după reușitele semnate de Glatzel și Schnatterer.

Muller, Lewandowski și Gnabry au marcat după pauză, Glatzel a izbutit tripla în 3 minute și s-a făcut 4-4.

Lewandowski a salvat-o pe Bayern din penalty, iar gazdele au bătut cu 5-4.

Rezumatul partidei poate fi urmărit AICI.

În celălalt meci al zilei, Werder și-a continuat parcursul extraordinar din 2019 (12 meciuri la rând fără înfrângere) și a învins-o cu 2-0 pe Schalke.

Echipele calificate în semifinalele Cupei Germaniei: Hamburg, Bremen, Bayern și Leipzig.

Presenting your 2018/19 semi-finalists ??