VIDEO | Meci de infarct pentru fanii lui Chelsea! Scandal imens după fluierul final

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 31 martie 2019, ora 17:09,
higuain chelsea

Chelsea s-a impus împotriva celor de la Cardiff, scor 2-1, în etapa a 32-a din Premier League.

Cardiff a marcat în minutul 46 prin Camarasa, iar londonezii au fost ținuți în șah până în minutul 83. Azpilicueta a punctat pentru formația antrenată de Maurizio Sarri în minutul 84, iar Loftus-Cheek a marcat golul de trei puncte în minutul 90+1.

În urma acestei victorii, Chelsea rămâne pe locul 6 în Premier League. Formația din Londra se află la 4 puncte distanță de ultimul loc care asigură calificarea în grupele Ligii Campionilor.

Scandal imens după fluierul final!

Golul de 2-1 marcat de Chelsea a stârnit numeroase reacții. Neil Warnock, antrenorul lui Cardiff, este de părere că reușita londonezilor a fost marcată din offside. Tehnicianul s-a uitat secunde în șir la brigada de arbitri după fluierul final, iar la interviuri a venit după 30 de minute.

”Este cel mai bun campionat din lume cu cei mai slabi arbitri!” a declarat antrenorul lui Cardiff.