VIDEO | Meci de infarct la Sfântu Gheorghe! Poli Iaşi face 3-3 la ultima fază a jocului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 februarie 2021, ora 23:25,
poli iasi
poli iasi

Meciul dintre Sepsi Sfântu Gheorghe şi Politehnica Iaşi, din cadrul etapei a 22-a a Ligii 1, s-a terminat cu scorul de 3-3.

Golurile partidei au fost marcate de Fulop în minutul 17, Safranko în minutul 18 şi Golofca în minutul 42 pentru cei de la Sepsi, în timp ce pentru Poli Iaşi au înscris Vega în minutul 2, Calcan în minutul 77 şi Gaitan în minutul 90+5.

Sursa foto: Sepsi OSK/ Facebook

Meciul a început cum nu se putea mai prost pentru gazde. Poli Iaşi a deschis scorul în minutul 2, după un şut la lui Vega.

În minutul 16 Sepsi primeşte penalty, după ce Onea loveşte mingea cu mâna la o centrare a lui Petrila. Fulop transformă lovitura de la 11 metri, însă cu emoţii, în minutul 17, iar scorul devine 1-1.

Nu trece un minut, că cei de la Sepsi marchează din nou. Safranko trimite în minutul 18 cu capul mingea în poarta goală, după o centrare venită din partea lui Golofca.

Ultima ocazie a primei reprize reprezintă încă un gol marcat de cei de la Sepsi! Cătălin Golofca marchează cu un şut superb în minutul 42, iar scorul se face 3-1 pentru gazde la pauză.

Citeşte şi VIDEO | Poli Iași, făcută K.O. la ea acasă! Oltenii s-au dezlănțuit în Copou

Repriza a doua începe cu dominarea celor de la Sepsi, care ratează şi primele ocazii ale reprizei a doua.

În minutul 47 Safranko ratează după ce mingea sa trimisă cu capul este parată de portarul Brînză.

Achahbar ratează în minutul 65, după ce trage peste poarta lui Brînză, în urma unei mingi venite de la Golofca.

Minutul 77 aduce suspans în meci, după ce Andreas Calcan înscrie superb cu un şut la colţul lung, pentru Poli Iaşi, iar scorul ajunge la 3-2 pentru gazde.

Fabulos! Poli Iaşi marchează la ultima fază a meciului prin Gaitan, în minutul 90+5.

Arbitrul pune capăt meciului, care se încheie cu scorul de 3-3, după ce Sepsi a condus la pauză cu 3-1.

După acest meci, Sepsi se află pe locul 4 în Liga 1, cu 34 de puncte adunate în clasament din 21 de jocuri disputate până acum.

De cealaltă parte, Politehnica Iaşi se află pe ultimul loc în Liga 1, cu 16 puncte acumulate în cele 22 de partide jucate până acum în campionat.

Citeşte şi VIDEO | Meci nebun la Sfântu Gheorghe! Sepsi a remizat contra lui FC Voluntari, scor 2-2