VIDEO | Marșul triumfal spre titlu! PAOK câștigă derby-ul cu Panathinaikos

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 martie 2019, ora 21:05,
paok-panathinaikos

PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, a câștigat meciul din deplasare cu Panathinaikos, scor 2-0, în etapa a 23-a din campionatul Greciei. PAOK rămâne neînvinsă și are un avans de 10 puncte față de Olympiakos.

La Atena, oaspeții au deschis scorul în minutul 2, în urma unui corner. Mijlocașul brazilian Mauricio a împins mingea în poartă, de lângă bară.

În minutul 47, Jaba a dublat avantajul lui PAOK. În minutul 71, brazilianul a fost eliminat.

PAOK Salonic are 20 de victorii și 3 remize în campionat și un avans confortabil față de rivala Olympiakos. Elevii lui Răzvan Lucescu vor să încheie sezonul fără înfrângere, o performanță care nu a mai fost realizată din 1964.

PAOK Salonic n-a mai câștigat campionatul din 1985. Răzvan Lucescu (50 de ani) este primul antrenor din istoria clubului neînvins în primele 23 de etape.