VIDEO | Mare chin în pustietate! FCSB câștigă greu cu FC Voluntari, pe un stadion aproape gol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 octombrie 2018, ora 23:14,
fcsb-fc voluntari

FCSB a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a 13-a din Liga 1. Aproximativ 2.500 de spectatori au venit pe Arena Națională.

FCSB a trimis doar trei șuturi pe spațiul porții, iar FC Voluntari a dominat în multe momente ale partidei.

Harlem Gnohere a deschis scorul în minutul 52, din pasa lui Florin Tănase.

Atacantul francez a dublat avantajul roș-albaștrilor în minutul 76, după o eroare mare a fundașului Armaș.

Alexandru Tudorie, introdus pe teren în minutul 80, a înscris cu o lovitură frumoasă de cap în minutul 85. Atacantul a ajuns la Voluntari de la FCSB.

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic (Jakolis ’82), Filip, Roman – Teixeira, Zlatinski – Man, Tănase, Coman – Gnohere (Rusescu ’84). Antrenor: Nicolae Dică.

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Armaș, Balaur, Bucurică – Belahmeur (Tudorie ’80), Laidouni, Căpăţână – Malfleury (Ciucur ’46), Gadze (Kabasele ’71), Gheorghe. Antrenor: Dinu Todoran.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe primul loc în clasament, iar FC Voluntari se menține pe ultima poziție în Liga 1.

Pentru ambele echipe urmează meciuri în Cupa României. FC Voluntari joacă în deplasare cu Hermannstadt, iar FCSB va evolua pe terenul Dunării Călărași.