VIDEO | Marcă înregistrată Bundesliga! Șapte goluri într-o repriză! Scor de tenis pentru Dortmund

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 31 mai 2020, ora 23:32,
dortmund
dortmund

Borussia Dortmund a câștigat meciul din deplasare cu Paderborn, scor 6-1, în etapa a 29-a din campionatul Germaniei, Bundesliga. Toate golurile au fost înscrise în repriza a doua.

Thorgan Hazard (54′), Jadon Sancho (57′, 74′, 90+1′), Achraf Hakimi (85′) și Marcel Schmelzer (89′) au înscris pentru Dortmund, în timp ce Hunemeier (72′) a marcat din penalty pentru Paderborn.

Dortmund păstrează șanse mici la câștigarea titlului în Bundesliga, fiind la șapte puncte în spatele liderului, Bayern Munchen.

Tot astăzi, Borussia Monchengladbach a trecut de Union Berlin, pe teren propriu, cu 4-1.