VIDEO | Manchester United, DE NEOPRIT! ”Diavolii” au învins-o pe Arsenal și au ajuns la 8 victorii consecutive!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 25 ianuarie 2019, ora 23:54,
Arsenal-Man-United-960×640

Formația antrenată de Ole Gunnar Solskjaer a ajuns la a 8-a victorie consecutivă în toate competițiile! United s-a impus cu scorul de 3-1 pe ”Emirates Stadium”.

Golurile ”diavolilor” din prima repriză au fost marcate de Alexis Sanchez (fostul jucător al lui Arsenal) în minutul 31 și Jesse Lingard în minutul 33. Aubameyang a redus din diferență în minutul 43, dar Manchester United a mai punctat în repriza secundă prin Anthony Martial, în minutul 82, și s-a calificat în ”optimile” Cupei Angliei.

Meciul a durat 100 de minute!

Chiar dacă au fost învinși, ”tunarii” au un motiv de laudă. Aubameyang este jucătorul lui Arsenal care a marcat în acest sezon la debutul în Europa League, Cupa Angliei și Premier League.