VIDEO | Manchester is Blue! City a făcut instrucţie cu United

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 11 noiembrie 2018, ora 20:51,
mancity
mancity

Campioana Angliei, Manchester City, a învins rivala United cu 3-1 în etapa a 12-a din Premier League. Echipa lui Pep Guardiola are o linie de clasament impresionantă: 10 victorii şi 2 remize, 36 de goluri înscrise şi numai 5 primite.

David Silva, Kun Aguero – ajuns la al şaptelea gol în zece derby-uri din Manchester – şi Gundogan au marcat golurile victoriei pentru Manchester City. United a înscris dintr-un penalty transformat de Martial.

La ultimul gol al meciului, înscris de Gundogan în minutul 86, Manchester City a finalizat o posesie de aproape două minute. Jucătorii lui Pep Guardiola au pasat de 44 de ori în construcţia fazei.

Manchester City, Liverpool şi Chelsea sunt singurele echipe neînvinse în actualul sezon din Premier League.