VIDEO | Manchester City relansează lupta la titlu în Premier League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 ianuarie 2019, ora 08:41,
city-liverpool

Manchester City a câștigat meciul de pe teren propriu cu Liverpool, scor 2-1, în etapa a 21-a din Premier League. ‘Cetățenii’ s-au apropiat la patru puncte de ‘cormorani’, care au suferit prima înfrângere în acest sezon.

Partida a fost destul de tacticizată, fiind puține ocazii de gol. City a deschis scorul la primul șut pe poartă, în minutul 40, prin Sergio Aguero.

Liverpool a egalat în minutul 64, prin Roberto Firmino.

Germanul Leroy Sane a adus victoria pentru Manchester City, grație execuției fabuloase din minutul 72.

În urma acestui rezultat, Manchester City s-a apropiat la patru puncte de Liverpool în fruntea clasamentului.

O mare victorie împotriva unui rival foarte dificil. Rămânem în lupta pentru titlu. Această echipă va continua să lupte! Vă mulțumesc tuturor pentru susținere„, a spus Aguero la finalul partidei.