VIDEO | MAI MULT DECÂT UN SPORT! Cum și-au arătat fanii lui Napoli susținerea față de Koulibaly după scandalul rasist

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 29 decembrie 2018, ora 23:56,
suporterii-lui-inter-insulte-rasiste-la-adresa-lui-koulibaly

În etapa trecută din Serie A, fundașul napoletanilor, Koulibaly, a primit scandări rasiste din partea suporterilor lui Inter. Fanii lui Napoli și-au arătat suportul față de acesta într-un mod incredibil la meciul cu Bologna.

În etapa trecută, Koulibaly a fost enervat la culme de scandările rasiste pe care cei de la Inter i le-au adresat. Deși suporterii au fost avertizați să se oprească, aceștia au continuat, iar situația a provocat un întreg scandal în Italia. Acesta a fost eliminat în minutul 80.

La meciul cu Bologna, fanii celor de la Napoli și-au arătat susținerea față de scandalul rasist. Aceștia au purtat ”măști” cu fața fundașului și au afișat diferite pancarte. Unii jucători au preferat să-și arate susținerea prin purtarea tricoului de joc al lui Koulibaly la încălzire.

Pe locul 2 rămâne Napoli după victoria cu 3-2 în fața celor de la Bologna. Golul decisiv a fost marcat de belgianul Mertens în minutul 88. La 9 puncte de Juventus se află formația antrenată de Carlo Ancelotti.

Vezi și VIDEO | Ionuţ Radu, din nou la înălţime! Remiză albă între Genoa şi Fiorentina