VIDEO | Madrilenii ies la atac după El Clasico! ”Nici arbitrul, dar nici VAR-ul nu au văzut nimic”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 19 decembrie 2019, ora 09:44,
real barca
real barca

Madrilenii au ieșit la atac după remiza albă din El Clasico!

Barcelona și Real Madrid au încheiat la egalitate, scor 0-0, restanța din etapa a zecea a campionatului Spaniei.

Formația lui Zidane a dominat campioana en-titre a Spaniei, însă ”galacticii” au plecat doar cu un punct de pe ”Camp Nou”, din cauza arbitrajului.

Varane a fost faultat clar în careu, în minutele 18 și 20, însă ”centralul” Hernandez Hernandez nu a văzut nimic, iar fazele nu au fost analizate nici arbitrajul video.

Astfel, în urma fazelor care au dezavantajat-o, formația din Madrid a ieșit la atac prin intermediul unui comunicat de presă postat pe site-ul oficial.

”Varane a suferit un atac dur din partea lui Lenglet, pentru ca două minute mai târziu să fie apucat de tricou de Rakitic. A fost în centrul celor mai controversate două acțiuni ale El Clasico-ului de pe Camp Nou.

Jucătorul francez a avut două penalty-uri, în prima parte a meciului, pe care arbitrul Hernandez Hernandez nu le-a acordat. În minutul 17, fundașul a urcat în careu pentru a participa la un corner, după care, în faza imediat următoare, a primit o lovitură cu crampoanele, din partea lui Lenglet, direct pe coapsa dreaptă. Nici arbitrul, dar nici VAR-ul nu au văzut nimic.

Două minute mai târziu, într-o altă lovitură de colț, fundașul central a fost apucat de Rakitic de tricou și a fost doborât în interiorul zonei. Dar, din nou, nici arbitrul, și nici VAR-ul, nu au decis să acorde lovitura de la 11 metri”, au scris madrilenii în comunicatul de presă.

Imediat după El Clasico, pe rețelele sociale au apărut fotografii cu piciorul lui Varane.

Vezi și VIDEO | Rezultat neașteptat în ‘El Clasico’! Real Madrid a dominat Barcelona pe Camp Nou